Nasz zespół

Kancelaria Adwokacka adwokat Maliny Tarczyńskiej – Kubiak od ponad 17 lat zajmuje się obsługą prawną podmiotów gospodarczych, w tym spółek kapitałowych i osobowych działających na rynkach regulowanych. Pomaga także klientom indywidualnym.

Kancelarią partnerską jest Kancelaria Adwokacka adwokata Dawida Juśkiewicza. Współpracujemy także z kancelariami notarialnymi, audytorami, firmami consultingowymi, doradcami podatkowymi oraz syndykami.

Dzięki zdobytej praktyce i współpracy z innymi podmiotami, zespół naszej kancelarii może świadczyć kompleksowe usługi w ramach różnych dziedzin prawa, w zależności od potrzeb Klienta.

Zespół

Adwokat

Malina Tarczyńska-Kubiak

Specjalizacje: Prawo Handlowe, Prawo Pracy, Prawo Karno-gospodarcze, Prawo Cywilne

O mnie:

Od 2005 roku wpisana na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Łodzi. Posiada doświadczenie w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych, w tym działających na rynkach regulowanych. Prowadzi od kilkunastu lat obsługę podmiotów działających w branży paliwowej, chemicznej i samochodowej.

Doradzała w procesach sprzedaży przedsiębiorstw krajowych. W zakresie pomocy prawnej dla osób fizycznych, specjalizuje się w prawie cywilnym (w tym sprawach z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego, sprawach rozwodowych i alimentacyjnych), prawie handlowym oraz prawie pracy. Prowadzi sprawy odszkodowawcze. Występuje również w sprawach karnych gospodarczych.

Adwokat

Dawid Juśkiewicz

Specjalizacje: Prawo Cywilne, Prawo Handlowe, Prawo Administracyjne

O mnie:

Adwokat Izby Adwokackiej w Łodzi. Ukończył stacjonarne studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Zdobywanie wiedzy merytorycznej, podczas studiów i aplikacji adwokackiej, łączył z pracą w łódzkich kancelariach adwokackich.

W ramach dotychczasowej praktyki zawodowej nabył doświadczenie w obsłudze prawnej podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, w tym z branży paliw płynnych. Pozwoliło to na rozszerzenie posiadanej wiedzy z zakresu prawa gospodarczego i handlowego, jak również administracyjnego. Prowadzi także sprawy Klientów indywidualnych, w szczególności z dziedziny prawa cywilnego i rodzinnego. Interesuje się prawem umów handlowych, prawem autorskim, a także prawem nowych technologii.

Aplikant adwokacki

Patryk Kaźmierczak

Obszary praktyk: Prawo Cywilne

O mnie:

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku prawo, obecnie odbywa aplikacje adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Łodzi. Od 2022 roku członek Komisji Dialogu Społecznego Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Doświadczenie zawodowe zdobywał współpracując z łódzkimi kancelariami adwokackimi specjalizującymi się w prawie gospodarczym, w szczególności w obsłudze prawnej podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, a także obsłudze klientów indywidualnych, w szczególności w zakresie spraw o odszkodowania i zadośćuczynienia. W swojej praktyce współpracował również z klubami piłkarskimi ze szczebla Ekstraklasy i Polskiej 1 Ligi, zapewniając wsparcie w dziedzinie prawa sportowego, między innymi w zakresie opiniowania i przygotowania umów transferowych oraz kontraktów piłkarskich.